تفکر خلاق یا تفکر محدود کننده

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

تفکر خلاق یا تفکر محدود کننده

در انتهای مقاله، فایل صوتی رایگان را می توانید دانلود کنید

همه ما دارای استعداد های شگرفی در درونمان هستیم. خداوند لایزال هر انسانی را با مجموعه ای ویژگی ها و مهارت ها و استعدادها خلق کرده. اما ما انسان ها چقدر از این توان و استعدادهای درونمان استفاده می کنیم؟

میزان استفاده از استعداد های ما را چارچوب های تفکری ما مشخص می کند. این افکار ماست که می تواند باعث شود از راندمان بالای ذهنی و درونی مان استفاده کنیم و یا باعث شود که از کمترین میزان استعدادهای الهی مان بهره مند شویم.

اکثر مردم درگیر تفکر محدود کننده هستند. یعنی نوعی از تفکر که استعدادهای انسان را محدود می کند. برای مثال اکثر مردم به یک درآمد ماهیانه ثابت قانع هستند. حد و اندازه تفکرشان روی مبالغ کمی از پول هست . به میزان کمی از فروش قانع می شوند. اهداف خیلی کوچکی دارند و حتی افرادی که دارای تفکر محدود کننده باشند از موفقیت های بزرگ هراسان هستند و میترسند که ریسک کنند و به بودن در دایره امن ولی خیلی محدود و کوچک خودشان را قانع می کنند

 

تفکر خلاق

تفکر خلاق

 

اما تفکر خلاق تفکری هست که باعث می شود بتوانیم آن چیزی که نداریم را خلق کنیم. تفکر خلاق باعث میشود فراتر از محدودیت هایمان حرکت کنیم و زندگی خودمان را خیلی ارتقاء دهیم. تفکر خلاق باعث می شود که استعدادهای درونی ما شکوفا شود و با راندمان بالای ذهنی و جسمی و روحی بتوانیم زندگی مطلوب مان را خلق کنیم.

 

مثلا افرادی که دارای تفکر خلاق هستند، به جای قانع شدن به درآمد ثابت ماهیانه، در فکر ایجاد کسب و کارهای جدید تری هستند. یا به جای مغازه داری و فروش سنتی، به این فکر میکنند که چگونه می توانند شعبه های زیادی داشته باشند و چگونه با ایده هایی جدید، مشتریان زیادی را جذب کنند.

 

تفکر خلاق، تفکریست از جنس خدا. خداوند خالق هست و قابلیت خلق کنندگی را در افکار ما قرار داده و به شرطی که از تفکر محدود رها شویم و از تفکر خلاق استفاده کنیم، می توانیم یک زندگی با استاندارهای بالا و سرشار از رفاه و آرامش و ثروت را داشته باشیم

برای دانلود فایل صوتی تفکر خلاق و محدود کننده کلیک کنید

 

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجاربی در این مورد دارید که با تغییر تفکر محدود کننده به تفکر خلاق، باعث رشد و تحول زندگیتان شده باشید؟

در قسمت نظرات، تجارب و نظر خودتان را مکتوب کنید

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
galgeTege
galgeTege
2 ماه پیش
galgeTege
galgeTege
2 ماه پیش
Nastpraws
Nastpraws
2 ماه پیش
فرشته کرد
فرشته کرد
3 سال پیش

سلام دوستان من از عصر امروز سرما خوردگی و تب و لرز گرفته بودم طبق عادت همیشه آیه وهنگامی که بیمار میشوم خدا مرا شفا میدهد تکرار میکردم کم بهتر شدم گوشی و برداشتم و فقط به صحبت های استاد گوش کردم دیدم که همه دردهام فراموش شد واین معجزه خداست که بندگانش همگی از اون بهره مند هستیم